Pierwszy Dzień Wiosny

    Dzień 21 marca to dla większości młodych ludzi tradycyjny „dzień wagarowicza”, w którym zamiast udać się do szkoły często wybierają się na ryzykowne wyprawy w nie zawsze bezpieczne miejsca. Jednak dla podopiecznych Miejskich Świetlic  Socjoterapeutycznych dzień ten jest szczególny, gdyż właśnie wtedy MŚS organizują specjalny Halowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna – Jacka Kowalskiego. W tym roku też nie mogło być inaczej.

     W poniedziałek 21 marca o godzinie 16.00 hala sportowa przy ulicy Cymsa wypełniła się gwarem, śmiechem i okrzykami zagrzewającymi poszczególne drużyny do walki.

     W tym roku prócz reprezentacji czterech oddziałów MŚS koordynator, a zarazem i kierowniczka Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych – Zofia Komosińska zaprosiła także inne zaprzyjaźnione instytucje. Nie zabrakło więc dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej „Dzieci z Chmur”, Rady Osiedla Stare Miasto oraz domów dziecka z Gniezna i Trzemeszna.

Po zaciętej rywalizacji miejsce na podium zajęli:

I miejsce – reprezentacja Rady Osiedla Stare Miasto,

II miejsce – Świetlica Kilińskiego

III miejsce – Świetlica Winiary.


     Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Mateusz Bosek z Trzemeszna, a tytuł najskuteczniejszego bramkarza przyznano Ireneuszowi Erwinowi reprezentującemu Świetlicę Kilińskiego. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez zaproszonych gości, natomiast kibicujący im koleżanki i koledzy przebrani w wiosenne stroje otrzymali słodkie upominki.

Czytaj dalej...

Sport drogą do sukcesu

     Aktywność fizyczna jest nieodzownym czynnikiem wszechstronnego rozwoju młodego człowieka, wywiera korzystny wpływ na jego równowagę psychiczną, regeneruje siły fizyczne, a tym samym przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy umysłowej. Dlatego też biorąc pod uwagę powyższe fakty wychowawczynie Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ziomale” – Justyna Góralska i Izabela Kaźmierczak – zorganizowały I Towarzyski Turniej Tenisa Stołowego, który odbył się 24 lutego 2011 roku w hali sportowej GOSIR-u przy ulicy Wrzesińskiej.
      W zaciętych, trzygodzinnych zmaganiach tenisowych wzięli udział wychowankowie MŚS „Ziomale”, Domu Dziecka w Gnieźnie oraz Świetlicy Środowiskowej „Dzieci z Chmur”.
      Na wstępie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorię - dziewcząt, chłopców do 11 lat, oraz chłopców powyżej 11 lat -  w ramach których następnie przeprowadzono indywidualne pojedynki i wyłoniono zwycięzców. Wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium uplasowała się Natalia Wawrzyniak, która w finałowym meczu wygrała z drugą Dominiką Bembnistą. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Komosińska. W kategorii chłopców do 11 roku życia najlepszym okazał się Wojtek Małecki wygrywając z drugim Jakubem Ambrożakiem i trzecim Miłoszem Kryszewskim. W najstarszej kategorii wiekowej triumfował Robert Luck nad drugim Mikołajem Woźniakiem i trzecim Arturem Banasiakiem.
      Na najlepszych zawodników czekały dyplomy, słodycze, a także ufundowane przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta Stanisława Dolacińskiego piłki do gry w koszykówkę, wręczane przez przybyłych na imprezę gości – Stanisława Dolacińskiego, Radosława Kuźmicza i Zofię Komosińską.
      Na zakończenie imprezy wiceprzewodniczący Rady Stanisław Dolaciński, który na co dzień jest sam pasjonatem tej dyscypliny sportu, rozegrał towarzyski mecz ze zdobywcą I miejsca wśród starszych chłopców – Robert Luck.

Czytaj dalej...

Sportowa zabawa już po raz ósmy

    Prawdziwy duch sportowej rywalizacji zagościł w ostatni czwartek zimowych ferii na sportowej hali GOSiR na terenie byłej Jednostki Wojskowej przy ul. Cymsa w Gnieźnie. To właśnie bowiem tam, Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne i Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy „Rodzice – Dzieciom” zorganizowały wspaniałą VIII Zimową Spartakiadę, w której wzięło udział prawie 200 dzieci.
    W imprezie wzięli udział młodzi ludzie z czterech placówek MŚS, Świetlicy Środowiskowej „Dzieci Chmur”, Domu Dziecka, zimowiska USKS „R-D” oraz Szkół Podstawowych nr 2 i 5. Drużynowo pojedynkowali się oni o tytuł najlepszej ekipy w wielu konkurencjach: odbijaniu piłeczki pingpongowej, rzucaniu woreczkiem, celowaniu rzutkami, zabawie z hula hop czy jeździe na deskorolce. Nie zabrakło także turnieju wiedzy sportowej oraz najbardziej widowiskowego elementu całej spartakiady: przeciągania liny.
    Wśród przybyłych gości znaleźli się między innymi: Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Czesław Kruczek, Wicestarosta Robert Andrzejewski, Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski oraz licznie przybyli Radni Miasta Gniezna. Każdy z zaproszonych uczestniczył w ceremonii wręczania medali za wszystkie konkurencje oraz przekazania pucharów trzem najlepszym teamom. Triumfatorzy wszystkich dyscyplin zbierali bowiem dla swoich drużyn cenne punkty, które w rezultacie zaowocowały wyłonieniem najlepszych.
    Na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką Dyrektor Anny Wójcik – Starczewskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna „Ziomale” z MŚS przy ul. Cymsa pod przewodnictwem Justyny Góralskiej. Natomiast niekwestionowanym zwycięzcą całej spartakiady oraz zdobywcą Pucharu Prezydenta Jacka Kowalskiego został zespół MŚS „Kilina” pod kierunkiem Sandry Buczkowskiej. Jak stwierdzili sami wygrani, swoje zwycięstwo zadedykować chcieli nieobecnej na imprezie Katarzynie Wiśniewskiej – Mazur.
    Koordynatorka całego przedsięwzięcia – Kierownik MŚS Zofia Komosińska zadbała także o to, by każdy uczestnik imprezy otrzymał ciepły posiłek, a zwycięzcy słodkie niespodzianki. Dzięki temu cały dzień spędzony na sportowych zmaganiach zaowocował zadowoleniem wszystkich: gości, podopiecznych oraz organizatorów, którzy już po raz ósmy mogli być dumni ze wspaniałej spartakiady.

Czytaj dalej...

Terapeutyczne waloy białego szaleństwa

   Doświadczenie i zdobyta wiedza pokazują, że dzieci z rodzin i środowisk defaworyzowanych społecznie biorą na siebie nadmierną odpowiedzialność za problemy rodzinne i często przejmują obowiązki dorosłych. Dlatego tak ważnym jest, by dać im możliwość oderwania się od codziennych, często bardzo poważnych problemów zapewniając wypoczynek, dobrą zabawę oraz terapeutyczne wsparcie. Tych właśnie elementów nie zabrakło podczas „Śniegowiska II”, projektu zorganizowanego przez Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice – Dzieciom, a dofinansowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
    Projekt skierowany był do grupy 30 osób z przedziału wiekowego od 8 do 17 lat, z terenu powiatu i miasta Gniezna. Pierwszeństwo miały dzieci, których celowość wyjazdu zaopiniowali kuratorzy rodzinni Sądu Rejonowego w Gnieźnie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pedagodzy szkolni i pedagog z Domu Dziecka w Gnieźnie oraz wychowawcy z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.
    Plan wyjazdu został opracowany w oparciu o wieloletnie doświadczenia pracowników MŚS. Dzięki połączeniu socjoterapii i zajęć sportowych - w tym przypadku była to nauka jazdy na nartach na stoku w Zieleńcu - dzieci w atrakcyjny i radosny sposób przyswajały sobie treści zawarte w przygotowanym i nadzorowanym specjalnie przez socjoterapeutkę Agnieszkę Czajkowską programie.
    Dziećmi opiekowały się: Katarzyna Wiśniewska – Mazur, Sandra Buczkowska, Sara Kryszewska oraz kierownik i pomysłodawca całego projektu Zofia Komosińska. Oprócz elementów terapii i aktywnego wypoczynku karda zapewniła uczestnikom projektu wiele innych atrakcji. Nie zabrakło wyjazdów do Kudowy - Zdroju, wizyty w Czechach, zwiedzania fabryki kryształów w Szczytnej, ogniska z kiełbaskami czy też dyskoteki.
    Wszystkie te atrakcje zaowocowały uszczęśliwionymi minami podopiecznych. Miejmy nadzieje, że dzięki pięknym wspomnieniom przywiezionym z Dusznik - Zdroju powrót po zimowej przerwie do podstawówek i gimnazjów będzie dla nich o wiele łatwiejszy.

Czytaj dalej...

Pamiętaj chemiku młody... czyli wychowankowie MŚS w PWSZ

    W środę 19.01.2011, czternaścioro Naszych podopiecznych dzięki życzliwości pracowników Instytutu Ochrony Środowiska PWSZ w Gnieźnie mogło choć na chwilę wcielić się w rolę prawdziwych chemików i wykonać bardzo profesjonalne analizy.

     Zadaniem każdego z dwuosobowych zespołów było zbadanie odczynu dość popularnych środków spożywczych i środków czystości, a następne wykonanie kilku reakcji barwnych. Jak się potem okazało w Naszym przypadku byłby one bardzo barwne, z czego dzieci niezmiernie się cieszyły i chciały jeszcze więcej.

     Na zakończenie zmagań ze światem chemicznym na wszystkich uczestników czekało kilka niespodzianek przygotowanych przez Panią dr Agnieszkę Matłokę i Pana mgr inż. Karola Ciesielskiego. Wśród nich było wyczarowanie przez Panią Doktor „lokomotywy parowej” z wody utlenionej i nadmanganianu potasu, która wprawiła wszystkich w niemałe zdziwienie i zachwyt, z którym jeszcze przez długi czas nie mogliśmy się rozstać.


 
ZA TE I INNE ATRAKCJE CHCIELIBYŚMY SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ I ZAZNACZYĆ, ŻE NIE MOŻEMY SIĘ  JUŻ DOCZEKAĆ KOLEJNEJ WIZYTY !!

Czytaj dalej...

Radosne spotkanie z Mikołajem

    Tradycyjnie, od wielu już lat, wszyscy podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych zbierają się, by w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, połamać się opłatkiem oraz życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze. Nie inaczej było i tym razem. Dzięki gościnności Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizowano nie tylko specjalne Jasełka, ale również spotkanie z Mikołajem oraz wydawanie świątecznych podarunków.
    Bożonarodzeniowe przedstawienie dla specjalnych gości przygotowała Świetlica „Ziomale” z Osiedla Grunwaldzkiego pod opieką Izabelli Kaźmierczak oraz Justyny Góralskiej. Wszystkim zaproszonym występ młodzieży bardzo przypadł do gustu. Posypały się gratulacje i podziękowania. Specjalne życzenia na ręce Kierownika MŚS Zofii Komosińskiej złożył Prezydent Jacek Kowalski. Zapewnił też, że pomoc potrzebującym mieszkańcom Gniezna będzie zawsze priorytetem władz Pierwszej Stolicy.
    Najwięcej radości przyniosła jednak wszystkim wizyta Mikołaja. W magiczny sposób dostarczył on do MOK ponad 130 prezentów dla wszystkich podopiecznych świetlic oraz działającego przy nich USKS „Rodzice – Dzieciom”. W zakupie słodkich paczek Mikołajowi pomogła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, liczni darczyńcy oraz… same dzieci. To one, przez cały grudzień przygotowywały świąteczne ozdoby, by potem pod opieką wychowawców sprzedać je na jarmarku lub na specjalnym stoisku w supermarkecie. Udowodniły tym samym wszystkim dorosłym, że wspaniałe święta można mieć dzięki własnej pracy, która - choć niełatwa - przynieść może radość i satysfakcję.

Czytaj dalej...

Świąteczna atmosfera kolorowego jarmarku

    Tradycja organizowania Jarmarków Bożonarodzeniowych, choć narodziła się w Europie Zachodniej, coraz większą popularnością cieszy się także i w Polsce. Od wielu już lat, również na Rynku w Gnieźnie, w ostatni weekend przed świętami: „Białą Niedzielę” pojawiają się wystawcy, handlarze i kolędnicy. Nie inaczej było i tym razem.
    Już od wczesnych godzin przedpołudniowych gnieźnianie spacerujący w centrum skorzystać mogli z propozycji przygotowanych przez organizatorów tego wydarzenia. I choć ze względu na mroźną pogodę nie było ich tak wielu, jak w poprzednich latach, ich oferta była bogata. Oprócz stanowisk z tradycyjnymi starociami, na Rynku znajdowały się także stoiska handlarzy słodyczami czy skórami. Nie zabrakło też straganu Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, na których podopieczni i wychowawcy sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Pieniądze zebrane w tym dniu przekazali zaś na szczytny cel pomocy małej Amelce, która zmaga się z ciężką chorobą.
    Czas wszystkim zwiedzającym umilały występy grupy wokalnej z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz zespołu „Retro”. Na Rynku pojawił się również Święty Mikołaj, który tym razem przyjechał bryczką zaprzężoną w konie ze stadniny Państwa Nitków. Istotnym wydarzeniem była też wizyta harcerzy, którzy przekazali Prezydentowi Miasta Gniezna Jackowi Kowalskiemu symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju. Gospodarz Miasta życzył wszystkim, by ten ogień na stałe zagościł w sercach mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski.
    Organizatorami całego wydarzenia były Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne oraz Federacja Młodych Socjaldemokratów. Kolejny jarmark już w trzecią niedzielę stycznia 2011. Zapraszamy!

Czytaj dalej...

Spotkanie z Mikołajem w dalekich Dusznikach

    Ponad dwadzieścioro dzieci będących podopiecznymi Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie oraz USKS „Rodzice – Dzieciom” spędziło niezapomniane Mikołajki w zasypanych śniegiem Dusznikach – Zdroju. Jest to pokłosie projektu „Dziękuję, nie”, na realizację którego USKS pozyskał fundusze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
    Głównym celem przedsięwzięcia, zrealizowanego między 10 a 13 grudnia 2010, było utrwalenie wiedzy młodzieży na temat negatywnego wpływu spożywania alkoholu na organizm człowieka. Wyjazd, dzięki zajęciom z psychologiem, specjalnym ćwiczeniom i dyskusjom w grupach, miał umocnić umiejętność powstrzymywania się od używek oraz dostarczyć wskazówek, jak w racjonalny sposób sprostać konsekwencjom podjętych postanowień. Istotnym zadaniem programu było także ukazanie alternatywnych sposobów i możliwości spędzania czasu względem sięgania po substancje psychoaktywne.
    Odbiorcami projektu była młodzież w wieku od 12 do 18 lat - podopieczni  Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie. Uczęszczając do tychże placówek uczestniczą oni w różnego rodzaju zajęciach poświęconych problematyce uzależnień i profilaktyce prozdrowotnej. Nabywają również umiejętności prospołeczne, takie jak asertywność, komunikacja interpersonalna i wiele innych niezbędnych  do funkcjonowania w życiu społecznym, wolnym od używek.
    Młodzież nie tylko jednak wytrwale pracowała nad sobą i swoim charakterem, ale również świetnie się bawiła. Opiekunowie grupy: Katarzyna Wiśniewska - Mazur, Sandra Buczkowska oraz Prezes USKS Zofia Komosińska zapewnili odpoczywającym liczne atrakcje: wyjazd na basen, wypady na sanki oraz dyskotekę. Nie obyło się także bez spotkania z Mikołajem, który wszystkim grzecznym dzieciom przyniósł bogate paczki.

Czytaj dalej...

Góra pluszaków dla gnieźnieńskich maluchów

    Kilkaset maskotek przyjechało w ostatni listopadowy weekend do Gniezna z Holandii. Misie, świnki, a także całe mnóstwo innych zwierzaków trafiło w ręce szczęśliwych dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.
    Jest to owoc dziesięcioletniej już współpracy, jaką darczyńcy z miasta Harfsen w prowincji Gelderland nawiązali z Wielkopolskim Związkiem Inwalidów Narządu Ruchu Koło Gniezno. Od dekady, dwa razy w roku nasi zachodni przyjaciele dostarczają im wielu potrzebnych rzeczy, w tym sprzętu rehabilitacyjnego. Tym razem do Pierwszej Stolicy Polski przyjechały zabawki, które działacze WZINR postanowili przekazać najbardziej potrzebującym dzieciom.
    Maluchy przyjęły dar z dużą wdzięcznością ofiarowując darczyńcom z Holandii: Państwu Gerie i Johanowi Wichers oraz Łukaszowi Majewskiemu nie tylko gorące podziewania, ale także własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Nie zabrakło też pięknych kolęd oraz słodkiego poczęstunku.
    Ten piękny gest z pewnością na długo pozostanie w pamięci maluchów, którzy mogą teraz cieszyć się nowymi zabawkami. Trudno bowiem wyobrazić sobie lepszy prezent dla każdego dziecka niż pluszowy miś.

Czytaj dalej...

Omnibus już otwarty

     Klub samopomocowy dla dzieci potrzebujących pomocy podczas odrabiania lekcji „Omnibus” to najnowsza inicjatywa kadry Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Oficjalne otwarcie 9 października 2010 roku zgromadziło wielu sympatycznych gości, w tym zainteresowanych rodziców, dzieci oraz wolontariuszy, którzy będą uczestniczyć w pracy przy tym projekcie.
    Jak podkreśliła Kierownik MŚS Zofia Komosińska jest to inicjatywa, która wychodzi naprzeciw wymaganiom szkół wciąż podnoszących poprzeczkę. Klub będzie funkcjonował, dzięki bezpłatnej pracy wolontariuszy. Swój czas zaoferowali już studenci gnieźnieńskich uczelni, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy świetlic.
    Zebranym na spotkaniu inauguracyjnym projektu swoje najlepsze życzenia przekazał Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski. Zaznaczył on, iż w dzisiejszych czasach każda inicjatywa pomocy bliźniemu jest rzeczą bezcenną. Najlepsze życzenia wszystkim wolontariuszom przekazała także Zofia Wiśniewska Przewodnicząca Sekcji Emerytów ZNP wraz z Zastępcą – Marią Antkowiak. Członkowie sekcji także aktywnie planują bowiem włączyć się w projekt „Omnibus”.
    Klub samopomocowy prowadzić będzie Agnieszka Czajkowska, pomysłodawczyni całej akcji. Wszyscy potrzebujący pomocy w lekcjach mogą zgłaszać się do głównej siedziby Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w każdą sobotę, w godzinach od 9.00 do 13.00.

Czytaj dalej...

Urodzinowy napad na gnieźnieńską kolejkę

      Zabytkowe wagony gnieźnieńskiej kolejki wąskotorowej stały się 2 października 2010 roku scenerią mrożących krew w żyłach wydarzeń. Oto bowiem banda sołdatów napadła na pociąg pełen dzieci grożąc szablami i uchodząc z łupem. Maluchy wcale jednak nie wydawały się z tego powodu przerażone. Wręcz przeciwnie, śmiechom i radości nie było końca. Cały napad był bowiem jedną z wielu atrakcji przygotowanych przez kierownictwo i kadrę Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych z okazji siódmych urodzin tych placówek.
      Całość imprezy rozpoczęła się w sobotnie przedpołudnie na stacji kolejki, gdzie oficjalnie pokrojono urodzinowy tort i rozdano 150 dzieciom i ich rodzicom. W imieniu Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego życzenia na ręce Kierownika MŚS Zofii Komosińskiej złożył Zastępca Prezydenta Robert Andrzejewski. Nie zabrakło także i innych szacownych gości. Na urodziny przybyli również sprawdzeni przyjaciele placówek: Dyrektor MOPS Hanna Adamczak, przedstawiciele Rady Miasta oraz wolontariusze z grupy GE Volunteers. Wszyscy oni przynieśli słodkie niespodzianki, które natychmiast zniknęły w brzuchach licznie zgromadzonych maluchów.
      Następnie nadszedł czas na przejazd kolejką do Niechanowa. Podczas wspomnianego już wcześniej napadu,przeprowadzonego przez Tadeusza Nitkę z Chorągwi Rycerskiej Królewskiego Miasta Gniezna uczestnicy stracili fanty, które potem mogli wykupić wykonując różnorodne zadania. „Obrabowani” musieli więc zaśpiewać piosenki, zatańczyć lub rozwiązać zagadki. Przed powrotem do Gniezna wszyscy mogli jeszcze posmakować pysznego bigosu, który dał im siłę na dalszą, dobrą zabawę.
      Liczymy, że kolejne urodziny MŚS będą jeszcze bardziej wystrzałowe i niezapomniane. Placówkom życzymy wielu kolejnych sukcesów oraz nieustannego zadowolenia i dumy z podopiecznych.

Czytaj dalej...

Terapeutyczne walory sudeckich zakątków

   Współżycie w grupie rówieśniczej, korygowanie sądów urazowych, nauka funkcjonowania społecznego czy odreagowanie napięć emocjonalnych – to tylko niektóre elementy bogatego programu socjoterapii, w którym wzięły udział dzieci przebywające na specjalnym turnusie wśród gór i lasów sudeckich. Wypoczynek zorganizowany dla ponad czterdziestu podopiecznych Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych wypełniony był jednak i innymi, niezwykłymi atrakcjami.
      Przez ponad dziesięć dni, od 29 czerwca do 9 lipca 2010 roku dzieci wraz z opiekunami  mieszkały w pięknym pensjonacie, na skraju miejscowości uzdrowiskowej Duszniki Zdrój. Dzięki  sprawnej organizacji wyjazdu oraz pomocy licznych sponsorów, mogły odwiedzić wiele okolicznych miejscowości  atrakcji turystycznych. Zobaczyły między innymi Kaplicę Czasek w Kudowie – Czermnej, Szlak Ginących Zawodów czy  Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju. Wiele emocji przyniosło im też popołudnie na torze bobslejowym oraz wyprawa do kopalni węgla kamiennego, gdzie maluchy mogły przejechać się prawdziwymi wagonikami. Nie zabrakło również  wyprawy do Safari Zoo w Czechach czy do Błędnych Skał.
      Natomiast 4 lipca, w Polanicy Zdroju wszyscy świetnie się bawili podczas Koncertu Lata z Radiem. Dzieci  zostały nawet poproszone przez prowadzących audycję o zaśpiewanie kolonijnej piosenki oraz pozdrowienie wszystkich mieszkańców Gniezna.
Nad całością organizacji akcji czuwała Kierownik Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych Zofia Komosińska, a podczas wyjazdu dziećmi opiekowała się niezawodna kadra: Panowie Stasiu i Piotr oraz Panie: Agnieszka, Ewa i Irina. Dzięki ich wysiłkowi i pięknej, upalnej pogodzie dzieci wróciły bezpieczne, wypoczęte oraz pięknie opalone.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS