Logo
Wydrukuj tę stronę

Moją siłę czerpię z Tatr!

Moją siłę czerpię z Tatr!

    Dzięki dotacji z Departamentu Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w sierpniu 2014 odbyła się kolejna wycieczka socjoterapeutyczna po polskich górach zorganizowana przez USKS Rodzice-Dzieciom pod nazwą „Moją siłę czerpię z Tatr!”.
    Projekt zakładał zorganizowanie jedenastodniowego wyjazdu do miejscowości Murzasichle w okresie wakacji letnich dla grupy trzydziestu uczestników w trudnym okresie adolescencji rekrutujących się również z podopiecznych Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Podczas wyjazdu przeprowadzony był cykl zajęć, których tematyka obejmowała przede wszystkim elementy treningu asertywności i radzenia sobie ze stresem.
    Poza oddziaływaniem socjoterapeutycznym uczestnicy poznali urokliwe miejsca Tatrzańskiego Parku Narodowego, w tym Morskie Oko, Dolinę Kościeliską oraz Kasprowy Wierch. Poza tym odbiorcy projektu mieli możliwość wjazdu na skocznię narciarską i Gubałówkę w samym Zakopanym. Zwiedzili także same miasto wraz z Krupówkami oraz Muzeum Tatrzańskie.
    Podczas pobytu w górach przewidziano także dyskoteki oraz różne konkursy i zabawy integracyjne, marsze z kijkami nordic walking oraz pobyt na basenie.
    Aktywny wypoczynek, zwiedzanie oraz socjoterapia miały za zadanie dostarczyć dzieciom okazji do przeżywania pozytywnych doświadczeń społecznych, korygujących obraz siebie, umożliwienie nabycia umiejętności ważnych w kontaktach społecznych, poszerzenie wiedzy na temat uzależnień oraz stworzenie okazji do odreagowania napięć. Ponadto jego uczestnicy mieli sposobność aby wzmocnić poczucie własnej wartości i tożsamości.
    Dziećmi opiekowała się wykwalifikowana kadra socjoterapeutów, terapeutów i pedagogów: Katarzyna Wiśniewska – Mazur, Joanna Pieczyńska, Sandra Buczkowska oraz wolontariusze: Mateusz i Sławek, a także Zofia Komosińska, która jako kierownik wyjazdu czuwała nad całym zadaniem.

paradoxstudio.pl 2015