Logo
Wydrukuj tę stronę

Zimowe zmagania narcierskie

Zimowe zmagania narcierskie

      W drugim tygodniu ferii najstarsi uczestnicy zajęć w MŚS, dzięki pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu środkom finansowym, mogli aktywnie spędzić czas w uroczych zakątkach Ziemi Kłodzkiej. Podczas sześciodniowego pobytu w zaśnieżonych Górach Sudeckich młodzież zrzeszona w Weekendowym Klubie Nastolatka miała okazję doskonalić sztukę narciarstwa biegowego
      Klub Nastolatka, który od niedawna może się poszczycić posiadaniem 17 kompletów własnych nart biegowych, pozyskanych dzięki środkom pochodzącym z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod okiem wychowawców – Katarzyny Mazur, Sandry Buczkowskiej i Kierownika MŚS Zofii Komosińskiej, dzielnie pokonywał trasy w Centrum Polskiego Biathlonu na Jamrozowej Polanie.
      Podczas pobytu uczestnicy projektu, dzięki własnym aparatom fotograficznym, pozyskanym również z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, mogli uwieczniać urokliwe miejsca ośnieżonych Sudetów oraz zmagania narciarskie swoich kolegów.
W czasie trwania projektu ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży oprócz zajęć sportowych i socjoterapeutycznych, brała udział w zajęciach z dogoterapii oraz zwiedzała urokliwe miejsca Ziemi Kłodzkiej takie jak: Duszniki Zdrój, Szczytna i Kudowa Zdrój.
      Aktywny wypoczynek, zwiedzanie, plus socjoterapia i dogoterapia miały za zadanie dostarczyć młodym ludziom okazji do przeżywania pozytywnych doświadczeń społecznych, korygujących obraz siebie, umożliwić nabycie umiejętności ważnych w kontaktach społecznych, poszerzyć wiedzę na temat uzależnień oraz stworzyć okazję do odreagowania napięć. Doświadczenia te korzystnie wpłynęły również na wykształcenie poczucia własnej wartości i tożsamości.

paradoxstudio.pl 2015