Logo
Wydrukuj tę stronę

Jubileuszowe zmagania sportowe

Jubileuszowe zmagania sportowe

    Rzut ringo, skakanka i tradycyjne przeciąganie liny to tylko niektóre konkurencje, w jakich mogła wziąć udział młodzież i dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Szkół Podstawowych nr 2 i 5 oraz Domu Dziecka podczas kolejnej spartakiady zorganizowanej przez MŚS. Warto wspomnieć, iż było to wydarzenie szczególne, gdyż była to już dziesiąta, jubileuszowa impreza tego typu.
    18 stycznia 2013 roku wzięło w niej udział ponad 200 uczestników, którzy świetnie się bawili rywalizując w różnorodnych konkursach. Kibicowali im nie tylko znajomi i koledzy, ale również zaproszeni goście: Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, Wicestarosta Robert Andrzejewski, Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń oraz Radni: Jan Budzyński i Halina Sajewska wraz z mężem, a także Dyrektor Wydziału Usług Społecznych UM Renata Góralczyk – Zielonka.
    O część artystyczną zadbali młodzi wykonawcy: Suja, Omen i Bezcenna, którzy zaprezentowali publiczności takie utwory, jak: „Modlitwa”, „Nowa miłość” czy „Halleluja”. Dało to czas organizatorom na podsumowanie wyników konkurencji indywidualnych i wyłonienie drużynowego zwycięzcy zawodów, którym została ekipa MŚS „Ziomale” Cymsa. Kolejne miejsca zajęli: Paczka z Paczkowskiego, MŚS Kilińskiego, SP 5, MŚS Budowlanych, MŚS Winiary i SP 2. Triumfatorzy otrzymali puchary i medale oraz uznanie i gratulacje publiczności.
    Kolejna spartakiada, otwierająca drugą już dekadę sportowych zmagań podopiecznych świetlic, dokładnie za rok.

paradoxstudio.pl 2015