Aktywne ferie w ośnieżonych górach

    Dzięki dotacji otrzymanej na drodze otwartego konkursu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego licząca trzydzieści osób grupa dzieci mogła aktywnie wypoczywać na obozie socjoterapeutycznym w miejscowości Duszniki Zdrój.
    W okresie od 11 do 18 lutego 2012 roku młodzież wraz z wychowawcami i wolontariuszami z Banku BPH w Gnieźnie mogła poznać tajniki narciarstwa zjazdowego i biegowego. Mali sportowcy pod czujnym okiem instruktorów dzielnie ćwiczyli zjazdy, chody, ślizgi i oczywiści „wywrotki”. Największym powodzeniem wśród dzieci podczas tegorocznego wyjazdu okazały się zajęcia na nartach biegowych prowadzone przez mistrzów biatlonu, członków kadry narodowej Polski seniorów: braci Witek.
    Podczas ośmiodniowego pobytu, oprócz zajęć sportowo - rekreacyjnych na wieczornych zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Dorotę Perlik, uczestnicy obozu poznawali i utrwalali swoją wiedzę o szkodliwości środków uzależniających.
    Pod czujnym okiem wychowawców: Pani Kasi, Sandry, Judyty i Sary oraz Kierowniczki zimowiska –Zofii Komosińskiej dzieci poznały również uroki Ziemi Kłodzkiej. Podziwiały zaśnieżone parki zdrojowe w Dusznikach i Kudowie Zdroju, zwiedziły Muzeum Zabawek, wdrapały się na szczyt Ptasiej Góry – zwanej potocznie „Muflonem” oraz wspaniale bawiły się na góralskim ognisku w agroturystyce „Na Szlaku Ginących zawodów”.
    Organizatorem wyjazdu były Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne wraz z Uczniowskim Socjoterapeutycznym Klubem Sportowym Rodzice – Dzieciom.