Wypoczynek w ruchu

     Rywalizacja w ramach Zimowej Spartakiady Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych dla wielu organizatorów i uczestników gnieźnieńskich półkolonii stała się już niemal tradycją. 19 lutego 2009 roku odbyła się już VI edycja tej imprezy, która jak zwykle dostarczyła dwóm setkom dzieci niezapomnianych emocji. Kilka godzin spędzonych na sali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniły bowiem zabawy, quizy i sportowe konkurencje.
    Organizatorzy wydarzenia: Urząd Miejski w Gnieźnie, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy „Rodzice – Dzieciom” oraz MŚS zapewnili licznie przybyłym maluchom wiele atrakcji. Nie zabrakło elektronicznego rodeo, biegów drużynowych, konkurencji zespołowych oraz przeciągania liny. Dodatkowej pomocy w przeprowadzeniu wszystkich zabaw udzielili wolontariusze z GE Money Banku, którzy ufundowali także puchar za III miejsce w drużynowej klasyfikacji końcowej. Pozostałe trofea, za zajęcie najwyższych stopni na podium ufundowali Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski oraz Prezes SMW Tadeusz Tomaszewski.
    Warto wspomnieć, iż z oferty organizatorów spartakiady skorzystały nie tylko dzieci z MŚS, ale także z innych turnusów półkolonijnych, także spoza Gniezna. Do wspólnej zabawy włączyło się więc „Zimowisko – Śniegowisko” z USKS „Rodzice – Dzieciom”, drużyna z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku oraz grupy ze Szkół Podstawowych Nr 5 i Nr 2. Po zaciętej rywalizacji okazało się, że najwięcej punktów na swoim koncie zdobyła ekipa MŚS z Kilińskiego, tuż za nimi znaleźli się ich przyjaciele z MŚS z Cymsa, a na trzecim miejscu team z SP nr 5. Nagrody szczęśliwym maluchom wręczyły wspólnie prowadząca całą imprezę Zofia Komosińska oraz Kierownik MŚS Ewa Krajniak.